تبلیغات
بازی های رایانه - یازده برنده واقعی
درباره وبلاگ

فال حافظ
آمار وبلاگ
بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
كل بازدیدها :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
كل مطالب ارسال شده:
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

مقایسهfifa11وpes11برای دیدن به ادامه مطلب بروید

بازهم روزهای ابتدایی مهر ماه و بازهم نسخه‌ای دیگر از مجموعه بازی‌های فیفا. این موضوع برای اکثر بازی‌کننده‌ها تبدیل به عادت شده است که هر ساله در روزهای نخست مهر ماه که هنوز فعالیت‌های درس و مدرسه سنگین نشده به فروشگاه‌های بازی‌های رایانه‌ای مراجعه کنند و قسمت جدید از مجموعه بازی‌های فیفا را تهیه نمایند.
همان‌طور که اکثرا مطلع هستید امسال شاهد رقابت سنگینی میان دو بازی فیفا11 و PES11 خواهیم بود. این‌که برنده‌ی این میدان کدام عنوان است را تنها خود شما تعیین خواهید کرد، چراکه این موضوع کاملا به سلیقه بازی‌کننده باز می‌گردد.

قریب به یک هفته از عرضه‌ی فیفا11 می‌گذرد و تعداد بسیار زیادی از علاقمندان عناوین شبیه‌ساز فوتبال این عنوان را تهیه کرده‌اند. در این مقاله کوتاه ابدا قصد نقد و بررسی فیفا11 را نداریم چراکه بزودی شاهد نقد تخصصی این عنوان در نشریه‌ی دنیای بازی خواهید بود و تنها قصد داریم شما را با گوشه‌هایی از این بازی آشنا کنیم.
اگر بیشتر از ده سال است که مجموعه بازی‌های فیفا را دنبال می‌کنید حتما متوجه شده‌اید که تیم سازنده هر ساله خود را موظف می‌داند تغییراتی اساسی در روند و شمایل بازی ایجاد کند. امسال نیز با وجود عرضه‌ی نسخه‌ی جام‌جهانی فیفا10 در فاصله‌ی چند ماهه تا عرضه‌ی فیفا11 شاهد تغییراتی اساسی و لذت بخش در این بازی هستیم.

بدون شک بیشترین تغییر اعمال شده در فیفا11 به روند بازی باز می‌گردد. حرکت توپ در میدان کاملا تصادفی و طبیعی طراحی شده و از حرکات پیش فرض، هرچند متنوع خبری نیست بنحوی که به ندرت شامل حرکات تکراری بازی‌کن‌ها خواهید بود. همین رندم بودن حرکات و آزادی عمل مثال‌زدنی که تابحال در هیچ عنوان شبیه‌ساز فوتبالی دیده نشده است می‌تواند برای بازی‌کننده‌های مبتدی‌تر ناخوشایند باشد. پس اگر در دقایق نخست با بازی ارتباط برقرار نکردید به بازی کردن ادامه دهید.
شخصی‌سازی بازی‌کن‌ها با توجه به توانایی‌ و مهارت‌های آن‌ها از جمله نکات مهم دیگر بازی است بنحوی که هر بازی‌کن را بر اساس قابلیت‌هایش براحتی می‌توان تشخیص داد. هوش مصنوعی دروازده‌بان‌ها پیشرفت چشم‌گیری داشته و واقعا گل زدن به کاری دشوار تبدیل شده است.

داور همیشه جزو معضلات بازی‌های شبیه‌سازی فوتبال بوده و در فیفا11 با طراحی هوش‌های متفاوت برای داوران مختلف این نقیصه تا حدود زیادی مرتفع شده است. شما با لیستی از داورهای مختلف روبه‌رو خواهید بود که در زمین فوتبال شگرد خاص خود را برای داوری پیش می‌گیرند. بطور مثال یک داور براحتی دست به جیب می‌شود و خوراکش کارت دادن است و داوری دیگر حتا در صحنه‌هایی که منجر به خونریزی می‌شود! از دادن کارت زرد اجتناب می‌کند.
در خصوص اضافه شدن قابلیت انتخاب دروازه‌بان در بخش چندنفره‌ی آن‌لاین و Be a Pro به حد کافی بحث شده و از تکرار آن‌ها پرهیز می‌کنیم. استادیوم‌ها مثل همیشه زیبا و خارق‌العاده هستند و بر جو و هیجان بازی می‌افزاید.
در مجموع فیفا11 بدون هیچ شک و شبه‌ای بهترین قسمت از این مجموعه بازی‌ها بشمار می‌رود و می‌تواند انتظارات فوتبال‌دوستان را بطور کامل مرتفع کند.

جمعه 30 مهر 1389
نویسندگان
نظر سنجی
  • به نظرشماکدام یک ازدوکنسول زیربهتراست؟پشتیبانی
Powered By
Mihanblog.Com

بازدید وبلاگ :